YEREL
Giriş Tarihi : 20-10-2020 11:22   Güncelleme : 20-10-2020 11:22

"Satrançta Türkiye 1.siyiz!"

Yalova Ülkü Ocakları, satrançta Türkiye Şampiyonu oldu. Üç günlük mücadelenin sonunda birincilik Yalova'ya geldi.

Yalova Ülkü Ocakları, Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından düzenlenen ve 75 ilin katılım gösterdiği e-satranç turnuvasında şampiyonluğu ilimize getirdi.

Üc gün süren kıyasıya mücadelelerin ardından Yalova Ülkü Ocakları orta öğretim teşkilat üyesi Mikail Arslanhan şampiyonluğunu ilan etti.

Yalova Ülkü Ocakları Başkanı Bora Tanaçan başarıdan ötürü mutluluğunu dile getirerek "Yalova Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birim Başkanımız Seyithan Çakmak ve gururumuz Mikail Arslanhan kardeşlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum . Bilindiği gibi her ne kadar fiziksel bir aktivite olmasa da satranç da bir olimpik bir spor olarak sayılmaktadır. Türk genci Dünyada sporun her alanında "zekasını,çevikliğini ve ahlakını" ön plana alarak en tepeye çıkmalıdır. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtaracak yegane şeylerin başında sporu görüyoruz. Bu bilinçle Yalova Ülkü Ocakları, sporun olduğu her yerde zirvenin en büyük adayı, kötü alışkanlıkların ise en büyük düşmanıdır! Inşallah satrançta ve diğer dallarda başarılarımız sürecek." Ifadelerini kullandı.