YEREL
Giriş Tarihi : 07-06-2020 23:08   Güncelleme : 07-06-2020 23:53

Samsun Ülkü Ocakları Başkanı’ndan Turan Kupası Organizasyonuna Destek

Samsun Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Mert BAHAR, Türk Devletlerinin Turan Kupası için katılacağı Organizasyona destek dileklerini iletti.

Samsun Ülkü Ocakları Başkanı’ndan Turan Kupası Organizasyonuna Destek

Samsun Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Mert BAHAR yaptığı açıklamada “ Kıymetli hocamız Yücel Öksüz’ün de içinde bulunduğu kıymetli hocalarımızca projesi hazırlanmış bu önemli organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Türk Devletleri arasında yapılmış en önemli sosyal organizasyon olan bu turnuva muhakkak ilişkileri güçlendirecek ve kutlu Turan yolunda önemli bir adım olacaktır” dedi.

Dünya üzerindeki Türk devletleri bir araya gelerek Turan Kupası düzenleyecek. Kupa, kulüplere yeni bir ekonomik gelir oluşturmasının yanı sıra, teknik direktörler arasında bilgi paylaşımı ve takımların gelişimine katkıda bulunacak.

Ön hazırlık çalışmalarına başlanılan, birçok üniversiteden çok önemli profesörlerin de organizasyonun planlamasında yer aldığı Turan Kupası'na, 11 Türk devletinden birçok takımın katılması hedefleniyor. İçlerinde UEFA'nın organizasyonlarında yer alan Qarabağ, Neftçi, Karagandy, Aktobe ve UFA gibi birçok takımın da bulunduğu Türk devletleri, bu kupayla birlikte kendilerine yeni bir ekonomik gelir oluşturacaklar.

Gelirin dışında Türk devletleri arasındaki kulüplerde oyuncu ve teknik direktör alışverişi, bilgi paylaşımı ve birçok konuda etkileşim de turnuvanın temel hedeflerinden biri olarak göze çarpıyor. Turan Kupası, rol model olarak Euroleague'i benimsiyor. Organizasyon için 12 akademisyen ve spor dünyasından tanınan birçok isim de destek veriyor. Planlama ve program yapıldıktan sonra tanıtımı yapılması planlanıyor.