YEREL
Giriş Tarihi : 29-05-2020 11:20   Güncelleme : 29-05-2020 11:20

Edirne Ülkü Ocaklarından Esnafa Anlamlı Destek

Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Salih Zileli KoronaVirüs nedeniyle sosyal ve ekonomik hayatın durma noktasına gelmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Edirne Ülkü Ocaklarından Esnafa Anlamlı Destek

Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Salih Zileli açıklamasında "11 Mart 2020 tarihinde ilk coronavirüs vakasının ülkemize girişinin tescillenmesiyle birlikte, milletçe, hem maddi hem de manevi olarak büyük bir imtihan sürecinden geçmekteyiz. Devletimiz, pandemiyi kontrol altında tutmak adına üstün bir çalışma örneği sergilemiş ve bazı önemler almak zorunda kalmıştır. Sosyal mesafeyi sağlamak, teması engellemek ve virüsün taşıyıcılığını önlemek adına alınan bu önlemlerin, bizlerin gelecek yıllarda çok daha sağlıklı ve huzurlu bir şekilde hayatlarımıza devam edebilmemizi sağlayacağını ifade etmek istiyorum.
Pandeminin yaygın olduğu bütün devletler, ülkemizde alınan önlemlerin hemen hemen aynısını uygulamaktadırlar. Önlemler neticesinde sosyal ve ekonomik hayatın durma noktasına geldiği, ve bu durgunluğun devletlerin ve milletlerin ekonomisine olumsuz bir etki yarattığı aşikardır. Meydana gelen ekonomik sıkıntılardan ise en fazla etkilenenler esnaflarımız olmuştur. Büyük firmalar, fabrikalar ve şirketler pandemi sürecinde üretimlerini veya satış birimlerini kısmen de olsa aktif şekilde devam ettirebilmekteyken esnafımız ise, uzun süredir kapalı kepenklerin ardında bekleyişini sürdürmekteydi. Esnaflar toplum içerisinde; sevgiyi, kardeşliği, helal rızkı, dayanışmayı ve toplumun birlikteliği için gerekli olan her şeyin buluşma noktasıdır. Bu sebeple koronavirüsle mücadele aşamasında başarıya yaklaştığımız şu dönemde esnafımızın, işletmelerini faal hale getirmesinin mutluluğu içerisindeyiz.
Edirne Ülkü Ocakları olarak; başta Serhad Şehri Edirnemizin kıymetli esnafları olmak üzere, ülkemizin ekonomik ilerleyişine büyük katkıları olan bütün esnaflarımızın destekçileri olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim.
Kıymetli Edirneli hemşerilerimize Edirne Ülkü Ocakları olarak, ihtiyaçlarını mümkün olduğunca esnafımızdan karşılayarak şehrimizin ekonomisine katkı sağlamaları konusunda çağrıda bulunuyor ve bu zorlu sürecin sona ermesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Zaman zaman zorluklarla karşılaşılsada Ahi Evran anlayışı ile esnafımızın yanındayız. Siftah Bizden Bereket Allah' tan." dedi.