SİYASET
Giriş Tarihi : 16-07-2020 14:40   Güncelleme : 16-07-2020 14:40

Devlet Bahçeli: Hüznümüzün İzahı, Üzüntümüzün İfadesi Yoktur

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Van ve Siirt'ten gelen şehit haberleri sonrası taziye mesajı yayınladı. Bahçeli yaptığı açıklamada, ''Van ve Siirt'ten gelen acı haber sonrası hüznümüzün izahı, üzüntümüzün ifadesi yoktur.'' dedi

Devlet Bahçeli: Hüznümüzün İzahı, Üzüntümüzün İfadesi Yoktur

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada;

''Aziz milletimiz yeni bir kara haberle sarsılmıştır.

Van-Hakkari arasında görev uçuşu yapan bir keşif ve gözetleme uçağımız Gevaş ilçesinde bulunan Artos Dağı’na çarparak kaza kırıma uğramıştır.

Bu kapsamda bir felaket yaşanmıştır. Söz konusu keşif uçağında vatan görevi ve beka müdafaası yapan ikisi pilot, beşi teknik personel olmak üzere yedi kahraman emniyet mensubumuz şehit düşmüştür.

Bir diğer kahredici olay da Siirt’te vuku bulmuştur. Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen “Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Celal Özcan 2020-23 Operasyonu” çerçevesinde, teröristlerle girilen sıcak çatışma esnasında iki Özel Hareket Polisimiz şehit, ikisi de yaralanmıştır. Nitekim hüznümüzün izahı, üzüntümüzün ifadesi yoktur.

Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine, mesai arkadaşlarına, emniyet teşkilatına ve elbette büyük Türk milletine sabır ve başsağlığı niyazlarımı derin bir teessürle iletiyorum. Tedavi altında bulunan kardeşlerime şifalar diliyorum.

Kahraman şehitlerimizin onurlu isimleri, fedakâr hizmetleri milli vicdanda bir sancak gibi dalgalanacak ve geride bıraktıkları emanetleri asla unutulmayacak, unutturulmayacaktır.'' ifadelerini kullandı.